День пам’яті Джонні Кеша

На ПіМі вже неодноразово піднімали тему культури. Востаннє, якщо не помиляюся, писали про Вінсента ван Гога. Я хочу нагадати про іншого величного митця.

В цілому, в заголовку все сказано.

Ті, хто знає його і любить Джонні Кеша, сьогодні вже згадали і може навіть пом’янули чаркою віскі.

Тим, хто не знає, варто розповісти.

Джонні Кеш – один з найбільш відомих і впливових американських співаків за всю історію. Хоча є загальновизнаною іконою стилю “кантрі”, його творчість охоплює також рок-н-рол і блюз.

Помер у статусі легенди 12 вересня 2003-го, проживши 71 рік. Писав і співав до останнього.

1406320635000-johnny-cash.jpg

Історія становлення, особисте життя, деталі біографії – це цікаво, але я про це не говоритиму. Для мене митець визначається творчістю і особливостями.

Особливості Джонні Кеша – неповторний тембр, глибокий текст пісень – про життя, втрати, подолання перешкод, моральні вибори і справжню чоловічу дружбу. Його своєрідний стиль і гра під улюблену гітару особисто в мене завжди викликають асоціації з “романтичними” для чоловіків часами ковбоїв і Диким Заходом.

Очевидно, так відчуваю не тільки я, тому що його композиції часто використовують у вестернах чи фільмах про сильних чоловічих персонажів. Наприклад, “Джанго” Квентіна Тарантіно і “Логан”, останній фільм про Росомаху.

Про співака не потрібно читати. Співака потрібно слухати. Я б радив будь-кому, незалежно від смаків і звичок, прослухати сьогодні три пісні Джонні Кеша. Три пісні – це ж зовсім небагато, правда?

Приємного прослуховування.

У цій пісні весь Кеш. Текст, музичний супровід, манера виконання. Ви точно десь чули цю пісню, навіть якщо не знали, чия вона.

Хтось із українських письменників минулого писав, що “все стало погано тоді, коли ми перестали матір і батька на “Ви” називати”. Так він проводив межу між “благородним вчора” і “морально розпущеним сьогодні”.
Про Джонні Кеша можна сказати, що він також родом з “благородного вчора” – він з тих часів, коли можна сказати вголос, що щиро любиш свого друга, без думки про те, що у відповідь хтось криво посміхнеться і пожартує про геїв.

Неперевершена пісня.

Hurt – остання пісня творця. Кеш помер через 7 місяців після її запису. Це своєрідне “підбиття підсумків”, схоже на “My way” Френка Сінатри. Хіба що у Джонні набагато більше болю і почуттів.

На цьому все. Сподіваюся, завдяки цій статті хтось відкрив сьогодні для себе щось нове і прекрасне.

Я бажаю всім нам знайти своє покликання і прожити життя так, аби нас з любов’ю і захопленням згадували мільйони людей.

Всього найкращого!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s